ЗДО "Первоцвіт"
Гостомельська селищна рада

ЛЄОНТЬЄВА НАДІЯ СТАНІСЛАВІВНА

              

 

      З усмішкою на ранкову зарядку

Дуже велику користь для дитячого організму приносить щоденна ранкова зарядка. Саме завдяки зарядці дитячий організм прокидається після нічного сну, з’являється гарний настрій, забезпечується гарне самопочуття та заряд енергії на весь день.

Рекомендації щодо проведення ранкової зарядки:

  1. У суху і теплу погоду зарядку краще проводити на свіжому повітрі. Добре, якщо діти будуть займатися босоніж. У холодну пору року займатися потрібно у добре провітреному приміщенні, уникаючи протягів.

  2. Ранкову зарядку слід проводити перед прийомом їжі. Бажано випити заздалегідь склянку чистої води і прополоскати рот.

  3. Тривалість ранкової зарядки залежить від фізичного здоров’я дитини, але не повинна перевищувати 15 хвилин.

  4. Всі вправи дитина має виконувати енергійно, чітко, при цьому правильно тримати поставу.

  5. Починати заняття краще з енергійної і швидкої ходьби. Комплекс вправ краще починати з шиї, рук, тулуба, чергуючи з вправами для спини та постави. Також слід приділити увагу вправам для ніг.

  6. Закінчувати зарядку потрібно стрибками, підскоками, бігом на місті. Завершальні вправи не повинні тривати більше 1 хвилини.

  7. Обов’язковими є вправи на відновлення дихання та серцебиття.

  8. Під час зарядки необхідно стежити за диханням дитини. Повітря потрібно вдихати носом, а видихати ротом. Якщо у вправі немає чітких фаз вдиху і видиху, то дихання повинно бути рівномірним.

  9. Для ще більшого задоволення від виконання вправ, можна супроводжувати зарядку енергійною музикою.

  10. Після зарядки бажано прийняти водні процедури: обтирання, обливання, душ.

Дитині буде набагато цікавіше займатися разом з мамою чи татом, братиком, чи сестричкою, адже спільні заняття сприяють зближенню та взаєморозумінню.  Регулярна ранкова зарядка впливає безпосередньо на здоров’я малюка, підвищує його працездатність та дисципліну, забезпечує бадьорість для здійснення нових відкриттів до самого вечора.

Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу

      ДНЗ «Первоцвіт» цілком і повністю виконує одне з головних завдань будь – якого закладу освіти, а саме - збереження та зміцнення фізичного, психічного та духовного здоров’я дитини.

Для цілісного розвитку дитини як особистості, колектив ДНЗ «Первоцвіт» використовує ряд формувальних та послідовних технологій, які реалізуються комплексно, через створення безпечного розвивального середовища, повноцінного медичного обслуговування, харчування, оптимізації рухового режиму, дотримання індивідуальних гігієнічних норм, мотивації щодо власного здоров’я та здорового способу життя. Значним пріоритетом є дотримання гармонійних, доброзичливих взаємовідносин не тільки між педагогами та вихованцями, а й між самими дітьми.

Процес життєдіяльності дітей у ДНЗ зумовлений розмаїттям засобів розвитку та взаємодії:

  1. Фізичне виховання (ранкова зарядка, фізкультура, ігри, змагання («Веселі старти»), елементи спортивно – оздоровчого туризму)

  2. Природне середовище (прогулянки на свіжому повітрі, сонячні та повітряні ванни, спостереження за природою)

  3. Гігієнічні чинники (режим харчування, сну, занять та відпочинку, гігієна одягу, взуття, обладнання тощо)

Окрім загально – розвиваючих вправ, процес фізичного виховання дошкільнят також супроводжується різноманітними засобами оздоровлення, наприклад:

  1. Профілактика плоскостопості – комплекси вправ для зниження ризику розвитку плоскостопості та деформації стопи.

  2. Вправи на дихання – комплекси вправ на відновлення дихання та серцебиття після занять.

  3. Вправи для зору – комплекси вправ для зняття навантаження з очей та покращення кровотоку до судин, поліпшення зору.

  4. Пальчикова гімнастика – комплекс вправ для розвитку дрібної моторики, підготовка рук до подальших занять, письма тощо.

  5. Дитяча йога – вправи на відновлення дихання, зняття стресу, розслаблення тощо.

Заняття з фізичного культури проводяться тричі на тиждень у кожній віковій групі.  Таке фізичне навантаження має на меті оптимізацію рухового режиму, формування та закріплення рухових навичок та вмінь, розвиток фізичних якостей, формування у дітей спеціальних знань з фізкультури.

Окрім занять з фізичної культури, проводяться також ранкові зарядки, фізкультурні свята та розваги, дні здоров’я, рухливі ігри тощо.

Для проведення занять з фізкультури, у ДНЗ створено осередок фізкультурно – оздоровлю вальної активності. Відповідно до віку та освітньої програми, зала укомплектована інвентарем: м’ячі, обручі, куби, скакалки, гімнастичні палиці, гімнастичні стінки тощо. Для підвищення цікавості дітей до занять, додатково використовуються яскраві атрибути: стрічки, кубики, прапорці, мішечки.

Робота дошкільного навчального закладу в цілому спрямована на підтримку, збереження та розвиток здорового способу життя дітей, формування мотивації для здорового способу життя. Діти ознайомлюються з поняттями гігієни тіла, гігієна діяльності, здоров’я, хвороби, статеву ідентифікацію та диференціацію, розвиток організму. Все це відбувається безпосередньо у процесі життєдіяльності дітей у садочку і формує сприйняття себе та інших у майбутньому.

Профілактика плоскостопості у дітей: поради та вправи

Плоскостопість у дітей може буди вродженою, а може розвинутися в результаті особливості стопи таумов її розвитку. Плоскостопість можна коригувати, але її практично не можна виправити. А ось для профілактики є маса можливостей. Всі діти народжуються з плоскою стопою. У процесі росту і розвитку стопи формується підйом. Але так буває не завжди.

Вроджені передумови для розвитку плоскостопості у дітей: слабкість зв'язок і м'язів стопи та всієї ноги. З набутих провокаторів плосткостопості: зайва вага, великі фізичні навантаження щодня, клишоногість у дітей, рахіт, перенесений у дитинстві, погане взуття.

Якщо у вашій родині є люди з плоскостопістю (перш за все, якщо проблема зі стопою є у тата або мами), потрібно приділяти пильну увагу ступням дитини. І всі методи профілактики цього порушення йому показані.

Як розвивати стопу дитини?

Щоб ступня формувалася правильно, її м'язи повинні правильно працювати! Потрібні регулярні навантаження:

  1.  ходьба по гірках, піску, гальці, жорсткій траві

  2. важливо бігати босоніж: на березі річки, по піску, стежкою в саду або парку

  3.  по гладенькій підлозі важливо ходити взутими, але можна зробити спеціальні килимки з гальки, купити масажні килими, прокласти на підлогу щось шорстке.

  4. добре плавати кролем, кататися на велосипеді, лазити по драбинках вдома і на вулиці

Зарядка від плоскостопості на кожен день

Якщо плоскостопість вже почалося, потрібна консультація ортопеда і прописані фізпроцедури та вправи. Вказані нижче вправи для ступнів - це профілактика і легка корекція. Хоча якщо грати в такі лікувальні ігри регулярно, призупинити розвиток плоскостопості цілком можливо. Дитина повинна виконувати їх 2 - 3 рази на день по 15 хвилин. А щоб було веселіше, робіть їх разом з дитиною:

  1. Увімкніть музику і маршируйте в її ритмі: по 10 кроків на п'ятах, на пальцях, на зовнішній стороні стопи і на внутрішній (з підібраними пальцями);

  2. Розкладіть на підлозі рушники. Нехай дитина бере їх пальцями ноги і високо піднімає спочатку одну ногу, потім другу. Потім посадіть малюка в крісло і запропонуй зробити «гармошку» з рушника, складаючи його пальцями ніг.

  3. Розсипте щось тверде. Можна розкласти кілька (1,5 см у діаметрі) скляних або пластикових кульок. Їх потрібно складати в коробочку за допомогою пальців ніг. Втім лего, невеликі іграшки теж підходять для такої зарядки.

  4. Візьміть тенісний м'ячик (або пухирчатий м'ячик) і запропонуйте малюкові перекочувати його то однією, то іншою ногою.

  5. Зшийте краї резинки для білизни довжиною 30 см. Покладіть дитину на бік, одягніть резинку на стопи - нехай піднімає ноги по черзі так, щоб резинка розтягувалася.

У профілактику плоскостопості входить і носіння правильно підібраного взуття: з каблучком 5-8 мм, пружною устілкою, міцним задником. Тапочки і кеди з плоскою підошвою сприяють плоскостопості.  Попереджати плоскостопість бажано з раннього дитинства!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Електронна реєстрація в ДНЗ

Яндекс.Метрика

Логін: *

Пароль: *